Nowość! NGS STARlet teraz dostępny w wersji RUO!

Obecnie kluczowym elementem procedury sekwencjonowania nowej generacji (NGS) jest automatyzacja procesów przygotowywania bibliotek, aby cały proces był bezpieczny i odtwarzalny, również dla małej liczby próbek. Hamilton Robotics wychodzi naprzeciw tym potrzebom poprzez specjalnie zaprojektowany niskoprzepustowy system NGS STARlet, do  przygotowywania bibliotek NGS. Rozwiązanie to oszczędza czas i cenną przestrzeń laboratoryjną oraz zwiększa wydajność przy jednoczesnej gwarancji niezawodności i bezpieczeństwa procesu.

NGS STARlet to robot o niskiej przepustowości, umożliwiający pracę   z maksymalnie 24 próbkami. Jest to instrument wyłącznie do użytku badawczego (RUO).

Przestrzeń robocza automatycznej stacji pipetującej NGS STARlet jest wyposażona we wszystkie moduły i urządzenia wymagane do maksymalnej automatyzacji procedur związanych z przygotowaniem biblioteki. Zintegrowany termocykler ODTC, wraz z opatentowanymi przykrywkami Hamilton PCR ComfortLid, skraca czas pracy manualnej i gwarantuje precyzyjne i powtarzalny przebieg etapów inkubacji. Dodatkowo stacja robocza jest wyposażona w statyw magnetyczny, umożliwiający przebieg etapów oczyszczania, a także dwie wytrząsarki z funkcją podgrzewania - Hamilton Heater Shaker (HHS) i dwa moduły chłodzące (CPAC) do etapów wymagających kontroli temperatury.

Układ blatu roboczego stacji NGS STARlet RUO jest identyczny z układem stacji roboczej Clinical NGS STARlet IVD-R. Użytkownikom, którzy nie mają wymagań IVD-R zdecydowanie zalecamy korzystanie z NGS STARlet RUO, aby zapobiec niepotrzebnym procedurom regulacyjnym takim jak np. specjalny nadzór po wprowadzeniu na rynek.

Portfolio metod NGS STARlet składa się obecnie z czterech biologicznie zweryfikowanych metod:

- Illumina TruSight Tumor 170

- Illumina TruSight Oncology 500

- AmpliSeq for Illumina Cancer Hotspot Panel v2

- AmpliSeq for Illumina Focus Panel