Szanowni Państwo,
Zachęcamy do zapoznania się z naszym najnowszym newsletterem dotyczącym wykorzystania sekwencjonowania następnej generacji w obszarze podlegającym intensywnemu rozwojowi – onkologii.
Przygotowaliśmy kilka informacji które w odniesieniu do zmian zachodzących w obszarze regulacyjnym i wprowadzonego rozporządzenia IVDR, mogą być istotne dla laboratoriów zajmujących się molekularną diagnostyką onkologiczną. Wśród prezentowanych treści, znajdą Państwo informacje o najnowszych kitach które uzyskały certyfikację CE-IVD (TruSight Oncology Comprehensive, FusionPlex Dx, LiquidPlex Dx) ale również o zestawach z poszerzonym zakresem analizy ukierunkowanej na guzy lite i możliwością określania statusu MSI (VariantPlex w 4 opcjach). Z newslettera będzie można również dowiedzieć się, w jaki sposób wykorzystać kulki magnetyczne do izolacji wolnokrążącego DNA (MagSi-cfDNA) bez potrzeby przeprowadzania żmudnych procedur.
Serdecznie zapraszamy i mamy nadzieję, że każdy znajdzie tutaj coś ciekawego i inspirującego!
NOWOŚCI OD ILLUMINA Z OBSZARU ONKOLOGII
Kompleksowe profilowanie genomowe z certyfikacją CE-IVD
Kompleksowe profilowanie genomowe (CGP) jest metodą opartą o sekwencjonowanie następnej generacji, które wykorzystuje jedno badanie do oceny dużej ilości genów, w tym istotnych biomarkerów nowotworowych w kontekście doboru właściwych terapii celowanych. Podejście takie, może wykrywać zmiany na poziomie nukleotydów i zazwyczaj obejmuje wszystkie główne klasy wariantów, w tym SNV, CNV, InDel,fuzje, warianty splicingowe ale także w niektórych przypadkach duże sygnatury w postaci statusu TMB oraz MSI. Dzięki połączeniu tak wielu biomarkerów w jednym teście, specjaliści mogą ocenić zarówno powszechne jaki i rzadkie zmiany bez potrzeby wykonywania kolejnych iteracji, zapewniając...
NOWOŚCI OD INVITAE (DAWNIEJ ARCHERDX)
FusinPlex Dx oraz LiquidPlex Dx z certyfikacją CE-IVD.
Firma Inviate (ArcherDX) wprowadziła na rynek europejski nowe, zwalidowane zestawy do sekwencjonowania następnej generacji, działające w oparciu o sprawdzoną technologię Anchored Multiplex PCR (AMP) z certyfikacją CE-IVD. Dostępne panele zaprojektowano z myślą o laboratoriach które poszukują rozwiązań gwarantujących najwyższą skuteczność w wykrywaniu fuzji, zarówno znanych jak i tych dla których partner fuzyjny nie został zidentyfikowany i opisany we wcześniejszych badaniach (FusionPlex Dx) a także tam gdzie czynnikiem limitującym w skutecznej diagnozie, jest utrudniony dostęp do materiału tkankowego (LiquidPlex Dx). Uzyskane wyniki z wykorzystaniem wspomnianych paneli mogą pomóc w szybkim dopasowaniu najskuteczniejszych terapii lub zakwalifikowaniu do udziału w badaniach klinicznych.
FusionPlex Dx CE-IVD Solid Tumor:
- Skuteczne wykrywanie fuzji w oparciu o ...
NOWOŚCI OD MAGTIVIO Z OBSZARU ONKOLOGII
Ekstrakcja cfDNA z wykorzystaniem MagSi-cfDNA kit.
Kit MagSi-cfDNA jest rozwiązaniem przeznaczonym do manualnych i zautomatyzowanych procedur izolacji wolnokrążącego DNA z osocza lub surowicy. Zestaw działa w oparciu o kulki magnetyczne i w związku z tym nie wymaga zastosowania fenolu, chloroformu, eliminuje potrzebę wielokrotnego odwirowywania a także filtracji próżniowej i rozdzielania na kolumnach. Uzyskane cfDNA można wykorzystać bezpośrednio do dalszych zastosowań, takich jak qPCR, sekwencjonowanie i w takich obszarach jak NIPT, monitorowanie przeszczepów organów, płynna biopsja w onkologii oraz inne.

Główne zalety MagSi-cfDNA to między innymi : - Możliwość pracy z wykorzystaniem procedur manualnych (dedykowany statyw magnetyczny MM-Seprator 50, dostosowany do dużych objętości) a także ...

Telefon: 22 552 67 16

Email: biuro@analitykgenetyka.pl

Analityk Genetyka sp. z o. o. sp. k.
Żwirki i Wigury 101
02-089 Warszawa

tel. aplikacje:
+48 22 299 50 30

www.analitykgenetyka.pl