E-book - automatyzacja wysokoprzepustowych badań przesiewowych w modelach komórkowych.

E-book

Wykorzystanie hodowli komórkowych in vitro w opracowywaniu nowych leków spowodowało wprowadzenie procedur w badaniach. Mają one na calu analizę skutków zastosowania leków, zanim zostaną wykorzystane w badaniach in vivo, na zwierzętach.

Obecnie do badań opartych na komórkach wykorzystuje się kilka typów hodowli komórkowych takich jak tradycyjne dwuwymiarowe hodowle (2D), hodowle 3D oraz „Organs-On-A-Chip” (OOAC). Utrzymanie i obsługa hodowli komórkowych wymaga dużego doświadczenia i znajomości  parametrów mogących wpływać na wskaźniki takie jak: stężenie czy  żywotność komórek. Ponadto praca ze wspomnianymi hodowlami wiąże się z wykonywaniem powtarzalnych czynności,  długimi okresami inkubacji, co czyni je podatnymi na błędy.

Optymalnym rozwiązaniem pozwalającym na standaryzację procesu hodowli, kontrolę krytycznych aspektów a także zwiększenie przepustowości, może być wykorzystanie automatycznych stacji pipetujących marki Hamilton. 

W proponowanym e-booku opisane zostały modele komórkowe stosowane obecnie w badaniach nad modelowaniem chorób, odkrywaniem leków in vitro, wytwarzaniem związków terapeutycznych i terapii komórkowych. E-book wskazuje na możliwości wykorzystania automatycznych stacji pipetujących Hamilton, w osiąganiu wysokich standardów jakości związanych z obsługą wysokoprzepustowych badań przesiewowych (HTS) opartych na komórkach.