Biologia Syntetyczna i koronawirusy – czy da się zapobiegać przyszłym pandemiom?

Podczas gdy COVID-19 może wchodzić w fazę endemiczną w dużej części świata, lepsze zrozumienie biologii leżącej u podstaw koronawirusów jest tak samo istotne teraz, jak na początku pandemii. Co więcej, wykorzystanie zaawansowanych innowacji, które składają się w dużej mierze na sferę biologii syntetycznej, ma kluczowe znaczenie dla rozszyfrowania mechanizmów działania tego wysoce adaptacyjnego wirusa.

Podczas webinarium GEM organizowanego z inicjatywy COD, wybitna prelegentka, dr Silvi Rouskin, skupi się w dużej mierze na biologii koranawirusów oraz na tym, jak biologia syntetyczna umożliwia badanie ekspresji ich genów i rekombinacji. Te przełomowe badania mają ostatecznie doprowadzić do lepszego zrozumienia tych procesów, a jednocześnie przyśpieszyć projektowanie nowych terapii i pomóc w przygotowaniu się na przyszłe pandemie.

Zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu aby dowiedzieć się więcej o zastosowaniach biologii syntetycznej w zakresie projektów badawczych dotyczących koronawirusa ale także w wielu innych dziedzinach. 

Link do rejestracji - https://www.workcast.com/register?cpak=2764876635655168&referrer=cdna-LinkedIn